PRZEJDŹ DO...Archiwum 2012
Dekoracja na Boże Narodzenie 2012 PDF Drukuj Email

Dekoracja Bożonarodzeniowa 2012 - galeria

 
Wspólne kolędowanie - 26.12.2012 PDF Drukuj Email

Śpiewanie kolęd to mocno ukonstytuowany w polskiej tradycji zwyczaj, który wypływa z chrześcijańskich korzeni naszego Narodu. Chcąc podkreślić potrzebę kultywowania tego zwyczaju w naszych wspólnotach, schola poprowadziła wspólne kolędowanie po zakończonej Eucharystii. Każdy mógł zaśpiewać wybraną przez siebie kolendę.

 

 
Jasełka i Pasterka 2012 PDF Drukuj Email

Tajemnica Bożego Narodzenia kryje prawdę o tym, że druga Osoba stała się człowiekiem, aby w ciele ludzkim dokonać zbawienia rodzaju ludzkiego za grzech Adama i za grzechy jego potomków: "A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas".

 
Dekanalny Wieczór Wiary w Brańsku - 15.12.2012 PDF Drukuj Email

15 grudnia w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Brańsku odbył się Dekanalny Wieczór Wiary pod hasłem „Wierzę w Boga, który kocha”.  Poprowadziła go młodzież zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży w Brańsku oraz miejscowy wikariusz ks. Piotr Pędzich.

 
Ostatnie kazanie przy własnej trumnie - pogrzeb ks. Aleksandra Mierzwińskiego - 14.12.2012 PDF Drukuj Email

http://www.drohiczynska.pl/images/news/2012_05/2012-12-15_mierzwinski_ks_pogrzeb_01.jpg

14 grudnia w Niewodnicy Kościelnej koło Białegostoku odbył się pogrzeb, zmarłego cztery dni wcześniej w Szpitalu Onkologicznym w Białymstoku, śp. ks. kan. Aleksandra Mierzwińskiego.

 
Słowo do tych, którzy opuszczają niedzielną Eucharystię PDF Drukuj Email

Słowo do tych, którzy opuszczają niedzielną Eucharystię

Ks. bp Piotr Libera w liście pasterskim na Adwent napisał: „Coś niepokojącego dzieje się z naszą wiarą, gdy wielu znajduje tysiące wymówek, żeby w niedzielę nie być na Mszy Świętej”. Do parafii diecezji płockiej trafiły broszury z treścią listu, do przekazania tym, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Eucharystii.

 
Nowi ministranci w parafii - 25.11.2012 PDF Drukuj Email

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata do grona ministrantów zostało włączonych dwóch kandydatów, którzy ukończyli roczny czas przygotowania. Nowymi ministrantami zostali: Daniel Kiszko i Hubert Falkowski. Przy tej okazji pozostali ministranci obecni na Mszy św. odnowili swoje przyrzeczenie ministranckie.

 

 
Dekanalny Wieczór Wiary w Rudce - 24.11.2012 PDF Drukuj Email

W związku z przeżywanym w Kościele Powszechnym Rokiem Wiary w dekanacie brańskim odbył się pierwszy Wieczór Wiary. Gospodarzem wieczoru była parafia Rudka. W spotkaniu modlitewnym wzięły udział osoby z różnych parafii naszego dekanatu i nie tylko. Z naszej parafii pojechało 23 osoby.

 
Spotkanie scholi we wspomnienie św. Cecylii - 22.11.2012 PDF Drukuj Email

W liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej schola z naszej parafii zebrała się na wieczornej Mszy św. Podczas Eucharystii upiększyła liturgię śpiewem, włączając się także w liturgię słowa. Druga część spotkania miała miejsce na

 
Uroczystość Wszystkich Świętych - 1.11.2012 PDF Drukuj Email

Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina każdemu chrześcijaninowi o powołaniu do świętości: Bądźcie świętymi, jak Ja jestem święty. Czcimy wszystkich, którzy cieszą się szczęśliwością wieczną. Od kilku lat dzień ten w naszej parafii jest także połączony duchowo z Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie.

 
Zakończenie nabożeństw różańcowych - 31.10.2012 PDF Drukuj Email

Nabożeństwo różańcowe jest modlitwą posiadającą wielowiekową tradycję. Przez cały październik wiele osób gromadziło się wspólnie by odmawiać różaniec, zarówno w kościele, kaplicach, jak również w domach prywatnych. Dzieci i młodzież biorący udział w nabożeństwie w kościele i kaplicach otrzymywali pamiątkowe naklejki, związane z tajemnicami różańcowymi.

 
Nie dyskutuję z demonami PDF Drukuj Email

Wywiad z ks. prał. Andrzejem Grefkowiczem, egzorcystą archidiecezji warszawskiej - rozmawia Andrzej Solak.

 
Rozpoczęliśmy Rok Wiary - 13.10.2012 PDF Drukuj Email

11 października 2012 r. papież Benedykt XVI rozpoczął uroczyście Rok Wiary w Kościele Powszechnym. W sobotni wieczór 13 października w naszej parafii odbyło się nabożeństwo, w czasie którego prosiliśmy Boga o potrzebne łaski dla każdego parafianina w Roku Wiary.

 
Turniej piłki nożnej w Wyszkach - 13.10.2012 PDF Drukuj Email

Październikowe dni coraz bardziej przybliżają do jesiennej aury i przynoszą coraz to większe ochłodzenia. Jest to jednocześnie ostatnia szansa, by spotkać się na boisku na rozegranie meczu.

Sobotnie przedpołudnie 13 października 2012 r. było czasem zmagań sportowych w piłkę nożną przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach.

 
Obchody w Łukawicy - 7.10.2012 PDF Drukuj Email

W niedzielę 7 października 2012 r. w Łukawicy odbyły się obchody upamiętniające tragiczną historię wypędzenia mieszkańców na Sybir. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. prał. Tadeusz Syczewski.

 

 
III Pielgrzymka LSO - 6.10.2012 PDF Drukuj Email

Październik jest szczególnym czasem modlitwy różańcowej. Rzesze ludzi pochyla się nad tajemnicami z życia Jezusa i wpatrując się w nie stara się pogłębić swoją wiarę. Pierwsza sobota tego miesiąca, tj 6 października 2012 r. przebiegła pod hasłem „Wiara dodaje skrzydeł”, które przyświecało III Diecezjalnej Pielgrzymce Służby Liturgicznej Ołtarza. Z naszej parafii uczestniczyło 33 osoby.

 

 
Termomodernizacja kościoła 2012 PDF Drukuj Email

Termomodernizacja

 
Turniej piłki nożnej dla ministrantów - 22.09.2012 PDF Drukuj Email

W dniu 22 września 2012 r. w parafii Boćki rozegrany został Turniej Ministrancki. Odbył się on na orliku przy tamtejszej szkole. do zawodów zgłoszone zostały drużyny z parafii: Boćki, Wyszki, Topczewo i Strabla. Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Ministranci z naszej parafii grali w kategorii gimnazjum, gdzie zajęli 3 miejsce.

 

 
Młodzież na spotkaniu w Serpelicach - 14.09.2012 PDF Drukuj Email

W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli 14 września odbyło się coroczne diecezjalne spotkanie młodzieży w Serpelicach. Tradycyjnie składało się się ono z dwóch etapów:

 
Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna PDF Drukuj Email

Jesteśmy świadkami tego, jak na naszych oczach zmieniają się znaczenia pewnych pojęć, wyrazów... Weźmy na przykład ważne słowo „miłość”. Kiedyś oznaczało ono wszystko to, co szlachetne, wzniosłe, romantyczne. Dzisiaj, w języku potocznym stwierdzenia w stylu „oni się kochają” sugerują zupełnie inną treść, przynajmniej u większości ludzi młodych. W niełaskę popadły „pokora”, „patriota”, a także słowo „łaska”.

 
Dożynki parafialne - 2.09.2012 PDF Drukuj Email

Tegoroczne parafialne dziękczynienie za plony odbyło się 2 września podczas mszy o godz. 9.30.

 

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3
Ulti Clocks content

GOŚCIMY

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj12
mod_vvisit_counterTen miesiąc811
mod_vvisit_counterWszystkich887298

Aktualnie: gości 8 połączonych
Today: 22 Kwi, 2019